Koszyk: Ilość: (0)

Faq

Ta cała historia z klatką bezpieczeństwa była prawdziwa?

Obejrzyj film "FiberFIX od zaplecza" i przekonaj się sam, że... TAK to była prawda.

 

Czy FiberFIX może zostać użyty do naprawy więcej niż jednego przedmiotu?

FiberFIX jest taśmą naprawczą jednorazowego użytku, która działa tak szybko, ponieważ wilgoć - nawet para wodna w powietrzu - rozpoczyna proces kształtowania niezwykłej wytrzymałości FiberFIX. Z tego powodu, taśmy FiberFIX nie można częściowo używać bądź przechowywać do wykorzystania w późniejszym czasie. Można taśmę pociąć przed użyciem by naprawić dwa mniejsze przedmioty. (sprawdź "Czy mogę podzielić FiberFIX na mniejsze fragmenty?")

 

Jak długo FiberFIX nabiera pełnej twardości?

Zazwyczaj około 10-15 minut. Wysoka temperatura może drastycznie skrócić ten proces, a chłód lub suche otoczenie może proces spowolić do około 20 lub więcej minut.

 

Czy mogę wykorzystać taśmę FiberFIX na płaskich powierzchniach?

Sugerujemy wykorzystanie FiberFIX Patch dla napraw takich powierzchni jak kadłuby łodzi, wanny i innych płaskich powierzchni. Jeśli masz wątpliwości do tego czy taśma FiberFIX będzie odpowiednia do Twojej naprawy, po prostu zapamiętaj prostą zasadę: jeśli możesz element owinąć, wykorzystaj taśmę FiberFIX; jeśli jest to płaska powierzchnia to wykorzystaj FiberFIX Patch.

 

Jakiego rozmiaru rolkę taśmy FiberFIX powinienem wykorzystać?

Taśma naprawcza FiberFIX Wrap występuje w rozmiarach 3, 5 i 10cm i wybór właściwego rozmiaru rolki sprowadza się do określenia jakiej długości taśmy potrzebuje Twoja naprawa i jakiej wytrzymałości wymaga. Taśma FiberFIX o szerokości 10cm ma 150cm długości i jest najlepszym wyborem do naprawy dużych narzędzi ogrodowych, słupków ogrodzeniowych, poręczy, rur pod ciśnieniem i innych przedmiotów, podatnych na duży nacisk i obciążenie. 5cm taśma naprawcza ma długość 125cm i sprawdza się świetnie dla rzeczy takich, jak meble domowe i średniej wielkości narzędzia. 3cm taśma ma 100cm długości i najlepsza jest do przedmiotów takich jak złamane pałąki namiotów, wędki czy drobne narzędzia ręczne.

Zdarzają się wyjątki od wyżej wymienionych wskazówek. Dla przykładu: kiedy próbujesz owinąć rurę, która uszkodzona jest w sąsiedztwie połączeń lub gięć, lepiej może się sprawdzić wykorzystanie kilku rolek taśmy naprawczej FiberFIX o szerokości 3cm zamiast jednej o szerokości 10cm. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku przedmiotów o nieregularnych kształtach lub w miejscach ciężko dostępnych. Jeśli element owinięty jest odpowiednio ciasno, odpowiednią ilością warstw i pokryty jest taśmą naprawczą z każdej strony to któregokolwiek rozmiaru taśmy naprawczej FiberFIX nie wykorzystasz, naprawa będzie tak samo skuteczna i trwała.

 

Jak prawidłowo zastosować FiberFIX na rurach?

Kiedy wykorzystujesz FiberFIX do naprawy rury czy przewodu odpornego na ciśnienie do wartości 60 PSI (ok. 4 atmosfer), postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi tak, aby naprawa była szczelna i trwała. Po odłączeniu źródła ciśnienia, sprawdź dokładnie powierzchnię, która będziesz owijał. Jeśli jest błyszcząca/gładka jak np. PVC, ważne jest by ją zmatowić papierem ściernym, tak aby FiberFIX miał odpowiednią przyczepność.

Dla najlepszego efektu, używaj papieru zgodnie z kierunkiem owijania taśmą naprawczą FiberFIX i usuń powstały pył z rury. Następnie wybierz taką długość taśmy, która pozwoli Ci owinąć rurę 8-10 razy wokół uszkodzenia, wychodząc 5-10cm na boki od uszkodzenia. Dla rur i przewodów poddawanych największemu ciśnieniu, najlepszym wyborem będzie taśma naprawcza o szerokości 10 cm. Jeśli pracujesz w miejscu z ograniczonym dostępem lub nad elementem o nietypowym kształcie, jak łączenia rur czy kolanka, lepiej może sprawdzić się kilka rolek taśmy naprawczej o szerokości 3 cm.

Kiedy zależy Ci na szczelnej naprawie, istotne jest by owinąć element taśmą FiberFIX tak ciasno, jak to tylko możliwe. Podczas owijania powinieneś zauważyć wyciekającą pod wpływem nacisku żywicę. Kiedy już skończyłeś owijać element, wygładź żywicę przy użyciu rękawiczek tak, aby wypełnić wszystkie luki w taśmie naprawczej FiberFIX. Finalnie, owiń szczelnie naprawiony z pomocą FiberFIX fragment winylowym paskiem by go odizolować w trakcie twardnienia powłoki. Po kilku minutach usuń winylową warstwę i podziwiaj trwałą, wodoszczelną naprawę :)

 

Po co w zestawie z taśmą naprawczą FiberFIX znajduje się winylowy pasek?

Winyl pełni kluczową rolę we wzmacnianiu naprawy wykonanej z pomocą FiberFIX. Kiedy już nałożysz taśme naprawczą FiberFIX i wygładzisz w rękawiczkach żywicę, owiń naprawiany fragment tymczasowo winylowym paskiem. Spowoduje to jeszcze lepsze doleganie warstw taśmy naprawczej FiberFIX do siebie i odizoluje taśmę od czynników zewnętrznych podczas twardnienia.

Często najłatwiej zacząć owijanie winylem w miejscu, gdzie kończy się warstwa taśmy naprawczej FiberFIX. Podczas owijania powinieneś poczuć, jak winylowy pasek lekko się naciąga i nacisk powoduje wypływanie resztek żywicy po bokach. W trakcie dotyku powierzchnia naprawy może wydawać się lekko ciepła. To tylko kolejny objaw tego, że FiberFIX działa tak, jak powinien. W ciągu kilku minu FiberFIX powinien nabrać pełnej twardości i wówczas można usunąć winylowy pasek. FiberFIX powinien wyglądać prawie jak tafla lodu, wytrzymalsza i bardziej gładka niż bez pomocy winylowego paska.

 

Jaką temperaturę może wytrzymać taśma naprawcza FiberFIX?

Oryginalna taśma naprawcza FiberFIX może wytrzymać temperaturę pomiędzy -50 a 300 stopni Fahrenheit'a (-35 a 150 stopni Celsjusza). Nie mniej ten zakres nie nadaje się do każdego zastosowania. Niektóre naprawy, jak np. systemy ogrzewania czy niektóre części samochodowe wymagają większej odporności. Dla tych zastosowań mamy dla Was taśmę wysokotemperaturową FiberFIX, która jest odporna na temperaturę sięgającą 450 stopni Celsjusza.

 

Czy mogę pociąć taśmę naprawczą FiberFIX na mniejsze fragmenty?

Tak! Taśma naprawcza FiberFIX dzieli się bardzo łatwo. Wystarczą do tego najzwyklejsze nożyczki. Upewnij się tylko, że po pocięciu taśmy wytarłeś je dokładnie :) Jeśli naprawiasz więcej niż jeden element, rozważ poproszenie kogoś o pomoc - będziesz w stanie sprawniej nakładać taśmę zanim rozpocznie się proces jej twardnienia. Pamiętaj, że możesz też wykorzystać mniejsze rozmiary naszej taśmy naprawczej FiberFIX! Mniejsze rolki taśmy są proporcjonalnie krótsze tak aby były poręczniejsze przy mniejszych naprawach (3 cm taśma ma 100cm długości, a 10 cm taśma ma 150cm długości, po środku plasuje się taśma 5cm z długością 125cm).

 

Żywica wyciekająca z taśmy dostała się na moja skórę. Jak się jej najlepiej pozbyć?

Uwielbiamy fakt, że FiberFIX dostajesz w zestawie z rękawiczkami ochronnymi, jednak czasem po prostu zdarzy się taka sytuacja! Produkty oparte na acetonie (takie jak np. zmywacz do paznokci) mogą być pomocne w usuwaniu resztek żywicy, dobrze jest wesprzeć się szorstką gąbką do zmywania naczyń! Jeśli to zawiedzie, wszelkie pozostałości, których nie możesz się pozybyć znikną same po kilku dniach.

 

Czy potrzebuję jakichś specjalistycznych narzędzi do nakładania taśmy naprawczej FiberFIX?

Jedną z najlepszych rzeczy w taśmie FiberFIX jest fakt, że nie potrzebuje żadnych dodatkowych narzędzi! Po prostu dodaj wodę. FiberFIX nie jest toksyczny ale na wszelki wypadek, jeśli chcesz trzymać żywicę z dala od swoich dłoni, pudełko zawiera parę rękawiczek nitrylowych (nie są wykonane z latexu, jeśli obawiasz się alergii). Papier ścierny jest w zestawie po to, żeby zapenwnić FiberFIX lepszą przyczepność na trudnych i gładkich powierzchniach takich jak rury PVC. Pasek winylowy jest przejściowym elementem, który możesz nałożyć na końcu samej naprawy na kilka minut aby wspomóc proces twardnienia.

 

Czy mogę wykorzystać FiberFIX jako gips ortopedyczny w razie awaryjnej sytuacji?

Pomysł na FiberFIX powstał w sytuacji, gdy chirurg wykorzystał syntetyczny gips ortopedyczny, żeby naprawić swojego quada na pustyni; nie mniej FiberFIX jest dużo twardszy niż syntetyczny gips ortopedyczny, więc sugerujemy zostawienie złamania specjalistom z urazówki!

 

Czy mogę dostać taśmę naprawczą w innym kolorze niż czarny?

Aktualnie oferujemy tylko kolor czarny ale w przyszłości planujemy wprowadzenie do oferty innych kolorów i wzorów.

 

Czy mogę zmatowić i pomalować taśmę naprawczą FiberFIX?

Oczywiście! Kiedy FiberFIX już nabrał pełnej twardości możesz go zeszlifować i pomalować tak, żeby uzyskać w pełni estetyczną naprawę!

 

Na jakich materiałach działa taśma naprawcza FiberFIX?

Jeśli tylko możesz owinąć dany element taśmą naprawczą prawdopodobnie możesz na nim wykorzystać FiberFIX! FiberFIX nie będzie tak przyczepny jak zazwyczaj do powierzchni gładkich i połyskliwych ale wtedy problem powinien rozwiązać dostarczony w zestawie papier ścierny!

 

Czy FiberFIX może być wykorzystany na rurach i przewodach transportujących wodę pitną?

Tak! FiberFIX jest bezpieczny dla wody pitnej.

 

Czy FiberFIX jest ognioodporny?

FiberFIX nie jest łatwopalny ale poddany odpowiednio wysokiej temperaturze przez odpowiednio długi okres czasu finalnie się zapali.

 

Czy FiberFix.com wysyła poza granice Polski?

FiberFIX znajdziesz online w wielu częściach świata! Ta konkretna strona, aktualnie wysyła FiberFIX tylko na terenie Polski. Żeby kupić FiberFIX na przykład w Kanadzie, odwiedź proszę FiberFIX Canada. Sprzedaż poza granicami Polski odbywa się z pośrednictwem międzynarodowych dystrybutorów z niezależnymi stronami WWW.

 

Czy woda wykorzystywana do taśmy naprawczej FiberFIX musi być dokładnie w temperaturze pokojwej?

Nie! Nie musisz korzystać z termometra :) Tak jak wspomnieliśmy powyżej, FiberFIX po prostu twardnieje szybciej w wyższych temperaturach i wolniej w chłodnym otoczeniu. Sugerujemy wykorzystanie wody w temperaturze pokojowej, ponieważ pozwala to wykonać szybką i dokładną naprawę, bez zbędnego pośpiechu (okres utwardzenia od 3-5 minut). Z wykorzystaniem gorącej wody może Ci nie wystarczyć czasu, żeby odpowiednio owinąć naprawiany element; z kolei przy wykorzystaniu zimenj wody będziesz musiał po prostu dłużej poczekać zanim taśma naprawcza FiberFIX nabierze pełnej wytrzymałości.

 

Jak mogę usunąć FiberFIX kiedy już po owinięciu nabierze pełnej twardości?

Powodzenia! Próbowaliśmy wielu metod żeby usunąć FiberFIX. Próbowaliśmy szlifowania taśmy za pomocą szlifierki stołowej, próbowaliśmy palnika acetylenowego, tokarki, piły spalinowej, a nawet materiałów wybuchowych itd. Niestety nie możemy zasugerować żadnej z tych metod, ponieważ najprawdopodobniej przy okazji zniszczycie też to z czego próbujecie usunąć naszą taśmę naprawczą FiberFIX. Najlepszym rozwiązaniem jest mieć pewność, że chcesz permanentnie naprawić daną rzecz zanim wykorzystasz taśmę FiberFIX.